select * from news where id=546 .: HK SKALICA :.

11 sekúnd nás delilo od výhry nad Martinom

Stretnutia medzi Martin a Skalicou sú v tejto sezóne mimoriadne vyrovnané a inak tomu nebolo ani v tomto poslednom vzájomnom zápase základnej časti. Martin si v úvodnej tretine vypracoval mierny tlak, ktorý ale zastavilo vylúčenie na domácej strane. V 8. minúte sa nahodený puk prostredníctvom tečovania zo strany Kotzmana dostal do bránky a hostia v zápase prvýkrát viedli. Odpoveď domáceho tímu prišla expresne rýchlo, iba 19 sekúnd stačilo Bartovi s Brveníkom na to, aby vyrovnali.

Na ďalší gól si diváci museli počkať do druhej tretiny, v 25. minúte hostia využili presilovú hru a po teči pred bránkou sa mohol radovať Okoličány. Hostia od tejto chvíle pozorne bránili, domácim sa nič nedarilo a pribúdalo na ich strane nervozity k čomu dopomáhal i neistý výkon rozhodcov v prostrednej časti.

V tretej tretine to bola už len hra na jednu bránku, hostia však tesné vedenie na svojich hokejkách dokázali udržať obetavou hrou. Dve minúty pred koncom tretiny domáci tréneri odvolali brankára a 11 sekúnd pred koncom Pacalaj vymietol roh hosťujúcej bránky. V predĺžení sme sa gólu nedočkali i keď hostia k nemu boli v závere blízko. V nájazdoch sa napokon dokázali presadiť iba domáci hráči. V prvej sérii uspel Paulíny, a v druhej Jurášek čo rozhodlo o zisku dvoch bodov pre domáci tím.

HK Martin – HK Skalica 3:2sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Brveník (Barto), 60. Pacalaj (Tabaček), rozh. náj. Paulíny – 8. A. Kotzman (Straka, Jaša), 25. Okoličány (Trávniček, Jurák). Strely: Vylúčenia: 5:2 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Makúch, Knižka. Diváci: 1022.

Martin: Bernát – Tabaček, Themár, Pacalaj, Dvořák, Rusina, Oravec, Burzík – Markovič, Langhammer, Jurášek – Poliaček, Urbánek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník.

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, Hílek – Štumpf, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Mowrey, Jurák – Janáč, Jaša, Kotzman – Trnka, Dufek.

Róbert Spišák (tréner HK Martin): "Mali sme výborný vstup do stretnutia. Úvodná tretina bola v našej réžii. Škoda však úvodného vylúčenia na našej strane, ktoré nás zabrzdili na istý čas. Prišli sme o úvodný tlak, v herných činnostiach sme neboli až natoľko úspešní. V zápase sme neustále doťahovali vedenie súpera, ktorý sa dvakrát dostal do vedenia. Pozitívom bol tlak na bránku v tretej tretine, počas ktorej sme sa neustále snažili vyrovnať. Efektívni sme boli počas hry 6 proti 5. Pre diváka to bol určite zaujímavý zápas so šťastným koncom pre nás. Pozitívom bolo samozrejme otočenie zápasu v jeho závere v náš prospech. Aj keď až v nájazdoch, o to cennejšie je pre nás ale toto víťazstvo."

Michal Ružička (tréner HK Skalica): "Určite zaujímavé stretnutie z pohľadu divákov. V úvodnej tretine sme pôsobili ustráchanejším dojmom, odhadzovali sme puky. Hra sa v druhej tretine vyrovnala, za stavu 2:1 sme sa sústreďovali viac na bránenie. V tretej tretine sme preto boli pod väčším tlakom zo strany domáceho tímu, ktorý sme ustáli. Žiaľ, v samom závere, 11 sekúnd pred koncom sme inkasovali vyrovnávajúci gól, z poslednej možnosti, ktorú mali domáci hráči. Nájazdy sú v zápasoch skôr lotériou, ak však v nich nedokážete streliť gól, nemôžete chcieť vyhrať."