select * from news where id=521 .: HK SKALICA :.

Poltucet Prešovu

Skaličania začali aktívne a už v 7. minúte si fanúšikovia zakričali gól po presnom zásahu Patrika Janáča, ktorému asistoval Alexander Kotzman. Lenže potom sa gólostroj domácich zastavil napriek tomu, že aj v ďalšom priebehu boli šance na oboch stranách, ale gólmani podržali obe svoje mužstvá. Až v 31. minúte pridal druhý gól záhorákov Jaša a ten istý hráč o necelé dve minúty zaokrúhlil svoj tohtosezónny strelecký účet na 10 zásahov a Skalica razom viedla o tri góly. Lenže Skaličania ešte neskončili a výbornú trojminútovku zakončil svojim druhým gólom v stretnutí Janáč. Skalicu potom pribrzdili dve vylúčenia, ale aj tak išla do poslednej tretiny s pohodlným náskokom.

Hneď v úvode tretej časti zmrazil akékoľvek pokusy o zvrat Ľubo Škápik, ktorému na piaty gól asistovali Ľubo Vaškovič a Martin Hujsa. Záverečnú bodku za stretnutím dal Tomáš Trnka a keďže americký gólman Landon Trutt bol až do záverečnej sirény pozorný, zaknihoval si prvý shotout v sezóne.

HK Skalica – HC Prešov 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 7. Janáč (A. Kotzman), 31. Jaša (Janáč), 33. Jaša (Pač, Štumpf), 34. Janáč (Štumpf), 41. Škápik (Vaškovič, Hujsa), 49. Trnka (Okoličány, Dufek).

Strely: 46:22. Vylúčenia: 4:2 na 2 min., navyše Mowrey 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Jurčiak, Nosek. Diváci: 726.

HK Skalica: Trutt – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, P. Kotzman, Mrázik, Hílek – Vaškovič, Hujsa, Kutálek – Jurák, Jaša, Štumpf – Trnka, Dufek, Okoličány – A. Kotzman, Mowrey, Janáč.

HC Prešov: Babik – Španko, Krajč, Nociar, Matejovie, Kováč, Rudy – Novák, Tužinský, Novotný – Lunter, Stena, Lupták – Lamač, Hrabčák, Liubimov – Vrbka, Górás.