select * from news where id=512 .: HK SKALICA :.

Prehrali sme s Michalovcami po nájazdoch

Od začiatku sa hral rýchly a kombinačný hokej, na ktorom mali podiel obe mužstvá. Postupom času preberali iniciatívu domáci hráči, ktorí sa dostali do niekoľkých nádejných príležitostí, ale skóre sa menilo až v 12. minúte. V nej Hujsa šikovne tečoval strelu Janíka a Trenčanovi prešiel puk medzi betóny.

V druhej časti zvýšili aktivitu hostia, vytvorili si celý rad dobrých príležitostí, ale skvele chytajúci Romančík všetky zlikvidoval. Domáci sa nedali zahanbiť a aj oni podkurovali Trenčanovi, ale ten podobne ako Romančík chytal spoľahlivo.

Vstup do tretej časti vyšiel lepšie hosťom, ktorý si vytvorili tlak a po dvoch minútach aj dosiahli vyrovnanie, keď sa po vyšachovaní defenzívy domácich do prázdnej bránky trafil Novický. Hostia boli v laufe a Záhoráci sa museli mať na pozore. Postupne sa však dostali do zápasu a priebeh tretej časti vyrovnali. V 50. minúte dostali výhodu presilovej hry domáci. Prvý útok rozohral v útočnom pásme kolotoč, prvú veľkú šancu kapitán Kutálek ešte nevyužil, ale pri druhej sa už nemýlil a prudkou strelou dostal Záhorákov do vedenia. Vzápätí sa do dobrej príležitosti dostal Safaraleev, ale Romančík bol opäť pripravený. lenže na nenápadnú strelu hosťujúceho banovského v 52. minúte nestačil zareagovať a stav bol opäť vyrovnaný. Aj naďalej sa hral ofenzívny hokej, ale gól už v riadnej hracej dobe nepadol a tak sa na Záhorí aj po tretíkrát predlžovalo.

V predĺžení sa spočiatku hral opatrný hokej s minimom šancí. Ako prvý sa do šance dostal hosťujúci Tománek a vybojoval pre Michalovce výhodu presilovej hry. V presilovke si Michalovce vypracovali jednu nádejnú príležitosť, ale Romančík ju s prehľadom zlikvidoval. Po presilovej hre sa do šance dostal Linet, ale brankár Skalice bol opäť spoľahlivý a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich sa presadil jedine Róth a zabezpečil extra bod pre hostí.

HK Skalica – HK Dukla Michalovce 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Góly a asistencie: 12. Hujsa (Janík, Trávniček), 50. Kutálek (Sloboda, Hujsa) – 42. Novický (Cútt, Róth!, 52. Banovský (Božoch, Linet), rozh. sam. náj. Róth
Rozhodca: Vido – Junek, J. Konc ml., 791 divákov, Strely: 24:53. Vylúčenia: 6:4 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

HK Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Mowrey, Sloboda, Straka, Mrázik – Kutálek, Hujsa, Štumpf – Janáč, Jurák, Vaškovič – Okoličány, Dufek, Kotzman – Trnka, Jaša, Kotzman

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Balko, Bánovský – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Safaraleev, Cútt, Tománek – Baláž, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček