select * from news where id=489 .: HK SKALICA :.

 Baráž. Trikrát sme viedli, no napokon bez bodu

 

Úvod stretnutia patril domácim, ktorý sa už v 58. sekunde ujali vedenia po presnom zásahu Kolbu. Aj po tomto góle pokračovali východniari v ofenzívnom predstavení, ale defenzíva Skalice na čele s Petríkom bola spoľahlivá. A v 13. minúte sa dokázala presadiť „trnavská“ trojica v drese Záhorákov Okoličány, Jurák, Schmidt a vďaka dôrazu prvého menovaného bolo vyrovnané.

Do druhej časti hry vstúpili Skaličania v početnej výhode a kým v 58. sekunde prvej časti inkasovali, v druhej sa v nej ujali vedenia, keď po šikovnej prihrávke Vaškoviča dostal Saklicu do vedenia svojim prvým gólom v play-off Martin Hujsa. Lenže vedenie hosťom vydržalo iba niečo cez dve a pol minúty, keď sa presadil pred úplne odkrytou bránkou po nezištnej prihrávke Halás. V 34. minúte Skaličania prepadli v útočnom pásme, ale faulovaný Halás neprekonal Petríka. Domáci však získali výhodu presilovej hry, paradoxne v nej inkasovali, keď Kuklišove nahodenie spracoval Hujsa a aj so šťastím rpestrelil Trenčana. Lenže o necelú polminútu bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil šikovným tečom Cútt a Petrík bol bezmocný. Lenže Skaličania nakoniec predsa len išli do šatní s vedením, keď ponúknutú presilovú hru v závere druhej časti aj silou vôle využil Peter Horváth, ktorý šikovnou zadovkou dotlačil puk do siete Michaloviec.

Hneď v úvodnej minúte tretej časti zákerne napadol Mašlonka Jarolína zozadu do oblasti krku, ale rozhodcovia tento zákrok ohodnotili iba dvomi minútami. Hneď v úvode presilovej hry mal obrovskú možnosť Vaškovič, ale už nedokázal spoza bránky zasunúť puk do odkrytej svätyne domácich. Za tento moment už o pár sekúnd Záhoráci pykali, ke´d prepadli v útočnom pásme a Linet v samostatnom nájazde vyrovnal. V pokračujúcej početnej výhode mal gól na hokejke Schmidt, ale nedokázal zdvihnúť puk nad ležiaceho Trenčana. Skaličania následne prežili oslabenie, po ktorom mali Záhoráci prečíslenie, v ktorom Jarolín prihrával Janáčovi, ktorého pokus dokázal obranca domácich zblokovať. V 55. minúte sa podarilo Halásovi tečovať strelu Solomonchaka a Petrík už nedokázal na zmenu smeru zareagovať. Domáci si už v závere zápasu víťazstvo postrážili a Skaličanom nepomohla ani krátka hra bez brankára.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Skalica 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Góly a asistencie: 1. Kolba (Mašlonka), 24. Halás (Solomonchak, Cútt), 35. Cútt (Valečko, Halás), 42. Linet, 55. Halás (Solomonchak, Kolba) – 13. Okoličány (Jurák, Schmidt), 21. Hujsa (Vaškovič, Vereš), 35. Hujsa (Kukliš), 39. Horváth (Hujsa)
Rozhodcovia: Ondrej Kalina, Rudolf Lauff – Martin Smrek, Andrej Bogdaň

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Mesaroš, Dolgoš – Halás, Cútt, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Balko – Jokeľ, Linet, Brezniak – Hamráček, Toma, Banovský

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Kukliš, Janík, Straka, Dufek, Hílek – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kučera, Dmitriev, Kniazev

 

zdroj : www.nazahori.sk

 
admin, 26.3.2018 12:39:23
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved