select * from news where id=486 .: HK SKALICA :.

Baráž. Zdolali sme Michalovce 5:1

Domáci začali možno aj pod vplyvom nepodarenej záverečnej desaťminútovky v Liptovskom Mikuláši nedôrazne a súper bol v úvode nebezpečnejší. Svoj dôraz v útočnom pásme korunovali v 7. minúte, keď Solomonchakovu prihrávku spoza bránky dostal do siete Cútt. Po tomto góle sa domáci postupne dostávali do hry a v presilovej hre dokázali zásluhou Kristiána Kučeru vyrovnať. Neprešla ani minúta a podarenou bombou od modrej vymietol Mikéska pavučinu v Trenčanovej bránke a Skalica razom viedla.

Do druhej časti nenastúpil domáci Mikéska, ktorý mal po zákroku Mašlonku otras mozgu. Domácich to zdravo nasrdilo, hrali obetavo ale čisto, naopak hostia sa faulom nevyhli a v presilovej hre dokázal zasunúť puk do siete Alex Kotzman. V závere druhej časti dostali výhodu presilovej hry aj hostia, ale domáci sa dokázali ubrániť a do šatní išli s dvojgólovým náskokom.

V 51. minúte záverečnej tretiny strelil štvrtý gól domácich Dufek za asistencie Dmitrieva a Vaškoviča. Pokus Michalovčana Kolbu nevyšiel, našiel iba pripraveného brankára Petríka. Hostia nevyužili ani oslabenie domácich v 55. minúte, keď Skaličan Sloboda išiel na trestnú lavicu za sekanie. V záverečnej minúte stretnutia uzatvárajú skóre Záhoráci a opäť ho dosahujú v presilovke. Vaškovič našiel pred bránkou hostí svojou presnou prihrávkou Reného Jarolína a ten upravuje na konečných 5:1.

HK Skalica – Dukla Michalovce 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 15. Kučera (Vereš), 16. Mikéska (bez asistencie), 34. Kotzman (Jarolín, Vaškovič), 51. Dufek (Dmitriev, Vaškovič), 60. Jarolín (Vaškovič, Kotzman) – 7. Cútt (Solomonchak, Korenko)
Rozhodcovia: Peter Lokšík , Vladimír Goga – Lukáš Kacej, Martin Krajčík – Martin Chudada
Divákov: 956

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Straka, Janík, Čederle, Kuliš – Kniazev, Vereš, Kučera – Janáč, Jarolim, Kotzman – Okoličány, Schmidt, Jurák – Dmitriev, Dufek, Vaškovič

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Meliško, Rusina, Cvengroš, Jokeľ – Solomonchak, Cútt, Bánovský – Balko, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Mesaroš, Toma, Hamráček