select * from news where id=479 .: HK SKALICA :.

Playoff - semifinále. Zápas v Topľčanoch sme nezvládli.

V prvej tretine sa hral obojstranne opatrný hokej, v ktorom sa nezrodila žiadna gólová šanca a tak sa po prvej siréne išlo do kabín logicky za bezgólového stavu.

V druhej časti sa už bolo podstatne viac na čo pozerať, keď taktovku prevzali predovšetkým Skaličania. Lenže domáci gólman Juraj Halo zlikvidoval aj tie najvyloženejšie šance Záhorákov a tak aj po 40 minútach svietil na ukazovateli stav 0:0.

V tretej časti si už obe mužstvá uvedomovali, že rozhodnúť môže jediný presný zásah a sústredili sa predovšetkým na defenzívu. Domáci začali byť predsa len o niečo aktívnejší, keďže stav 0:2 na zápasy im velil zvíťaziť. Lenže na Petríka v bránke Skalice nevedeli nájsť recept a naopak ani Záhoráci neprestrelili Hala a tak diváci v riadnej hracej dobe márne čakali na gól.

Ideálna príležitosť na rozhodnutie sa Skaličanom naskytla v závere 63. minúty, keď musel na trestnú lavicu domáci Robin Malý za hru s vysokou hokejkou. Lenže po 69 sekundách hákoval Róbert Mikéska a sily na ľade sa vyrovnali. Hra 4 na 4 trvala iba 24 sekúnd, po ktorých sa dokázal presadiť domáci Bystričan, ktorý rozhodol, že sa v Topoľčanoch bude hrať aj v stredu 28.2. o 18:00.

HC Topoľčany – HK Skalica 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série 1:2

Gól a asistencie: 65. Bystričan (Minárik, Grman)
Rozhodcovia: Adamec, Mullner – Drblík, Makúch, 2112 divákov. Vylúčenia: 5:5 na 2 min.

HC Topoľčany: Halo – Ďurčo, Kohút, Tábi, Minárik, Pätoprstý – Šiška, Malý, Podstavek, Uhnák, Nemček – Bystričan, Grman, F. Hudec, Laššo, Pekarčík – Gašprovič, Konig, Gergel, Hrabčák, J. Hudec

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Pavešic, Jurák, Schmidt, Okoličány – Kukliš, Straka, Dufek, Kučera, Kňazev