select * from news where id=477 .: HK SKALICA :.

 Playoff - semifinále. Prvý zápas sme vyhrali až v predĺžení

 

Duel sa začal vo svižnom tempe a od začiatku stretnutia sa bolo na čo pozerať. Skaličania mali viac z hry, ale hostia hrozili takisto, ale na oboch stranách stáli spoľahliví gólmani a tak sa dlho skóre nemenilo. Keď sa už zdalo, že do šatní sa pôjde za bezgólového stavu, dostali Záhoráci výhodu presilovej hry a Vereš tiahlou strelou našiel odkryté miesto v Kompasovej bráne.

Ani v druhej tretine tempo neochablo, naopak, hostia potrebovali stiahnuť stratu a snažili sa hrať viac smerom dopredu, keď uhájili štvorminútové oslabenie. V ňom boli prvé dve minúty pod veľkým tlakom, ale ubránili sa a naopak v jeho závere mali výhodu samostatného nájazdu, ale proti vyrovnaniu bol Petrík. Hostí tento moment mrzel o to viac, že v 25. minúte šikovne tečoval strelu Slobodu Kňazev a domáci viedli 2:0. V 33. minúte dostali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a po obliehaní súperovej bránky, napriahol nechytateľne Mikéska a zvýšil už na trojgólový rozdiel. Napokon sa predsa len dočkali aj Žochári, ktorý presnou strelou sekundu pred koncom presilovej hry, zásluhou Uhnáka znížili na 1:3.

V 48. minúte tretej tretiny Topoľčanci išli traja na jedného , keď Tábi bez asistencie vystrelil a puk skončil v bránke Skaličanov. Znovu v akcii Lukáš Tábi, tentokrát vyrovnáva v 56. minúte na 3:3. Za asistencie Šišku a Pätoprstého prekonáva bezmocného Petríka opäť po nedôslednej obrane domácich.

V tretej minúte predĺženia, zásluhou Mikésku napokon Záhoráci vydreli víťazstvo v prvom semifinálovom zápase play - off  s Topoľčanmi. 

HK Skalica - HC Topoľčany 4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly a asistencie: 20. Vereš (Škápik), 25. Kňazev (Schmidt, Pavešic), 33. Mikéska (Sloboda, Jarolín) 63. Mikéska – 37. Uhnák (Pätoprstý), 48. a 56. Tábi ( Šiška, Pätoprstý )
Rozhodcovia: Štefik, Mĺkvy – Valo, Frimmel, 1528 divákov

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Okoličány, Schmidt, Kotzman – Kniazev, Kučera, Dufek.

HC Topoľčany: Kompas – Kohút, Malý, Španko, Šiška, Grman, Bystričan, Novák – Nemček, Laššo, Podstavek – Pätoprstý, Uhnák, Pekarčík – Gergel, Tábi, Hudec F. – Hudec J., Klenko, Gašparovič.

 

 
admin, 24.2.2018 11:58:27
 


PARTNERI
 


 
NAJBLIŽŠÍ ZÁPAS

vs

HK SKALICA   MHK 32 Liptovský Mikuláš
     
23.3.2018    17:00
4. KOLO BARÁŽE
kompletný rozpis zápasov

 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 3 12:9 7
2. HC 07 Orin Detva 3 13:8 6
3. HK SKALICA 3 8:11 3
4. HK DUKLA Michalovce 3 7:12 2

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved