select * from news where id=466 .: HK SKALICA :.

Výhra i so Spišskou

Skaličania vstúpili do stretnutia aktívne a už v 6. minúte viedli vďaka pohotovosti René Jarolína, keď sa najrýchlejšie zorientoval pred brankárom Pajpachom. Lenže o minútu a pol už bolo vyrovnané, keď sa presadil Findura. V zápätí o ďalšiu minútu opäť skóroval Jarolín a Záhoráci znova viedli. Keď sa už zdalo, že Skaličania pôjdu do šatní s tesným vedením, dokázal svojim druhým gólom v stretnutí vyrovnať Findura.

V druhej časti začali aktívnejšie domáci, mali zápas pod kontrolou a v 26. minúte sa tešili z tretieho gólu. Parádne napriahol Tomáš Hluch a vymietol pavučinu v bráne hostí. Domáci boli aj naďalej pri chuti a v 33. minúte po peknej kombinačnej akcii zvýšil Jurák na 4:2. Hetrik mal o pár okamihov na hokejke Jarolín, ale trafil iba konštrukciu bránky. Na druhej strane pozorného Košúta ani na dvakrát neprekonal Lesňák a tak bol stav po dvoch tretinách 4:2.

Hneď v úvode tretej časti získali výhodu presilovej hry domáci a Patrik Janáč už po 16 sekundách zvyšoval na 5:2. Skalica mala aj naďalej navrch, ale najmä prvá formácia nevedela premeniť ani tie najvyloženejšie šance. V 45. minúte sa do dobrej príležitosti dostal hosťujúci Vekshelštein, ale netrafil puk. V 48. minúte mal druhý gól na hokejke Janáč a ešte v tej istej minúte nastrelil Kučera žŕdku. O pár okamihov neskôr nedokázal Hluch zasunúť puk do prázdnej bránky a vzápätí dal hosťom vydýchnuť maďarský hlavný rozhodca, ktorý prísne vylúčil Kňazeva. V 53. minúte mal ďalší gól na hokejke Hluch, ale nepremenil nájazd. O minútu neskôr zvonila konštrukcia po prudkej strele Dufeka a o pár sekúnd musel Pajpach zasahovať po šanci Hujsu. V závere mali ešte výhodu presilovej hry domáci, ale veľkú príležitosť mal Chmeľ, ktorý v samostatnom nájazde ani na dvakrát neprekonal výborného Košúta.

HK Skalica – HK Spišská N. Ves 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 6. Jarolín (Janáč, Jurák), 8. Jarolín (Mikéska, Janáč), 26. Hluch (Kňazev, Straka), 33. Jurák (Jarolín, Janáč), 41. Janáč (Jarolín, Jurák) – 7. Findura (Forrai, Zwick), 20. Findura (Koky, Zwick)HK
Rozhodcovia: Druga, Juhász – D. Konc ml., Kis-Király

Skalica: Košút – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – Kotzman, Dufek, Okoličány.

HK Spišská Nová Ves: Pajpach – Forrai, Vantroba, Bdžoch, Kyčák, Hochmann – Findura, Koky, Zwick – Lesňák, Olejník, Chmeľ – Vekselštein, Kopycov.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Sezóna sa blíži ku koncu, čo si všetci dobre uvedomujeme. Stále máme bod k dobru oproti Michalovciam, máme to vo svojich rukách. Uvedomujeme si to a nechceme túto výhodu stratiť. Proti Spišskej Novej Vsi to bol zápas, v ktorom sme opäť zbytočne moc vymýšľali. Ale dokázali sme opäť naplno bodovať a získať tri body. Mali sme množstvo šancí, ktoré sme nepremenili. Toto budeme musieť do play-off zlepšiť, lebo tam by nás to mihlo mrzieť.“