select * from news where id=464 .: HK SKALICA :.

Skalica triumfovala v Michalovciach

Skaličania vstúpili do zápasu ideálne a už v 3. minúte sa zásluhou Alexa Kotzmana ujali vedenia. To im napriek tlaku domácich vydržalo až do 17. minúty, v ktorej Petríka prekonal Mašlonka.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej. V 27. minúte čerstvý držiteľ striebornej helmy Ľubo Vaškovič využil prihrávku Martina Hujsu a v hre 4 na 4 dostal Skalicu do vedenia. O necelé dve minúty sa navrátilec do zostavy Roman Jurák presadil svojim 10. gólom v sezóne a zvýšil na 3:1. Domáci tréner Miroslav Chudý si zobral oddychový čas. Domáci sa upokojili a v 33. minúte navyše dostali výhodu presilovej hry. Tú síce nevyužili, ale hneď dve sekundy po návrate Kotzmana z tlaku dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu. V poslednej minúte mali dokonca veľkú šancu na vyrovnanie, ale Petríka Cútt z trestného strieľania neprekonal.

Čo sa východniarom nepodarilo v závere druhej časti, podarilo sa v úvode tretej. V 43. minúte po asistenciách Meliška a Brezniaka  vyrovnal Fajčák. Lenže Záhoráci opäť pridali a už o necelé dve minúty opäť misky váh na stranu Skalice naklonil Patrik Janáč. V polovici tretej časti mali hostia výhodu presilovej hry, ale podobne ako vzápätí domáci, gól z nej nedali. Domáci sa v závere pokúsili o vyrovnanie, skalická defenzíva však fungovala spoľahlivo a Záhoráci sa môžu tešiť z posunu na prvé miesto tabuľky.

Dukla Michalovce – HK Skalica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly a asistencie: 17. Mašlonka (Piatak, Halás), 35. Halás (Piatak), 43. Fajčák (Meliško, Brezniak) – 3. Kotzman (Dmitrijev), 27. Vaškovič (Hujsa), 29. Jurák (Vereš), 45. Janáč (Jarolín)
Rozhodcovia: Žák – Riš, Homola, strely: 40:24, 2 608 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Dzúr, A. Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Balko, Banovský – Jokeľ, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Halás – Fajčák, Linet, Brezniak – Hamráček, L. Toma, Mesaroš

HK Skalica: Košút, R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Kukliš, Dufek – Vaškovič, R. Vereš, M. Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – A. Kotzman, Dmitrijev, D. Okoličány

zdroj : nazahori.sk