select * from news where id=460 .: HK SKALICA :.

Divoká prestrelka v Dubnici, napokon 2 body

Prvá tretina patrila jednoznačne Skaličanom. Záhoráci sa prvýkrát presadili v 7. minúte, keď sa po asistenciách Juráka a Jarolína presadil Adrián Sloboda. V 12. minúte sa do streleckej listiny zapísal Patrik Janáč. Na trojgólový rozdiel upravil v poslednej minúte Sebastián Čederle, pre ktorého to bol premiérový zásah v áčku.

Lenže v druhej tretine sa priebeh hry výrazne zmenil. Domáci hokejisti boli výrazne aktívnejší a po zásluhe boli odmenení. V 26. minúte strelil prvý gól Dubnice Jakubík a o necelé štyri minúty po presnom zásahu Kútneho už bol stav iba 2:3. Domáci vycítili šancu, zahryzli sa. V presilovej hre sa im ešte vyrovnať nepodarilo, ale 28 sekúnd pred koncom druhej tretiny Ďurkech prvým gólom v sezóne vyrovnal.

V úvode tretiny inkasoval Pavol Pavešic trest na 5 minút a do konca zápasu za faul lakťom. Domáci po tri a pol minútach dokázali výhodu využiť a Jozef Mihalik dokonale otočil vývoj stretnutia. Lenže domáci zabudli v početnej výhode na bránenie a obranná dvojica Ondrej Janík a Adolf Straka zaskočila domácich a druhý menovaný vyrovnal o minútu na 4:4. Necelé štyri minúty pred koncom išiel pod sprchy za kopnutie súpera aj domáci Kluka. Zo skalickej strany si na trestnú išiel sadnúť Janík za hrubosť. Záhorákom sa v posledných dvoch minútach tretej časti naskytla príležitosť strhnúť v presilovej hre víťazstvo na svoju stranu, ale zostalo iba pri snahe a tak duel pokračoval v predĺžení.

Skaličania dohrávali v početnej výhode aj úvod predĺženia a dočkali sa v ňom víťazného gólu. Ten strelil po asistencii Ľuba Vaškoviča Peter Horváth.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Skalica 4:5 po predĺžení (0:3, 3:0, 1:1)

Góly a asistencie: 26. Jakubík (Rehák, Jakúbek), 30. Kútny (Kokavec), 40. Ďurkech (Kútny), 47. Mihalík (Kútny, Bobček) – 7. Sloboda (Jurák, Jarolín), 12. Janáč (Jurák), 20. Čederle (Kniazev), 48. Straka (Janík, Janáč), 61. Horváth (Vaškovič)
Vylúčený 3:2 na 2 min., Kluka 5 + 20 min - Pavešic na 5 + 20 min., trestné minúty: 31:29, presilovky 1:1, oslabenia 0:1, strely na bránu 36:31
Rozhodovali: Valach - Hanko, Holienka, 579 divákov.

MHK Dubnica nad Váhom: Dovina (Kutej) - Bobček, Rehák, Jakúbek, Jakubík, Kluka - Habšuda, Ďurkech, Berák, Mihálik, Kokavec - Švec, Burzala, Kanaet, Hegyi, Kútny - Trška, Briestanský, Špankovič, Hús

HK Skalica: Košút (Petrík) - Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič - Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák - Pavešic, Janík, Kňazev, Čederle, Hluch