select * from news where id=457 .: HK SKALICA :.

 So Spišskou hokejová dráma

 

Domáci mali skvelý úvod stretnutia. Hneď prvý útok sa zrodili viaceré veľké príležitosti a na konci tlaku bol Rasťo Vereš, ktorý po 27 sekundách otvoril skóre. Domáci aj naďalej mali hernú prevahu, ale bez gólového efektu. Až prišla 17. minúta a nešťastný okamih pre hosťujúceho gólmana. Nahodený puk po zadnom mantineli sa nečakane odrazil pred opustenú bránku a kapitán Ľubo Vaškovič už nemal problém dostať puk do opustenej svätyne.

V druhej časti mali domáci v jej úvode výraznú prevahu, ale nedokázali sa proti dobre chytajúcemu Surákovi presadiť. V 28. minúte hosťujúci Olejník nešťastne sekol Jakuba Kukliša, za čo dostal trest na 5 minút a do konca stretnutia. Našťastie domáci obranca vyšiel bez zranenia. Tento moment akoby ublížil hokeju, domáci presilovku odohrali slabo, takmer bez strely na bránku.

V záverečnej tretine si domáci hráči tesne pred sviatkami koledovali o problém. Jednak dokázali zahodiť vynikajúce príležitosti a na strane druhej výborné zákroky brankára Petríka držali dvojgólový náskok Záhorákov. Lenže v závere po nešťastnom strete posúdili rozhodcovia zákrok Mikésku ako hru vysokou hokejkou a domáci hráč dostal štvorminútový trest. Na jeho konci sa po dobýjaní bránky domácich nakoniec presadil Koky a znížil na rozdiel jediného gólu. V samom závere Spišiaci odvolali gólmana, ale k výraznejšej šanci sa nedostali, naopak Skaličania nedokázali trafiť prázdnu bránku v nádejných situáciách a tak sa zápas skončil tesným, ale zaslúženým víťazstvom domácich.

HK Skalica - Spišská Nová Ves 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 1. Vereš (Hujsa, Škápik), 17. Vaškovič (Vereš) – 58. Koky (Mikula, Korenko)
Rozhodcovia: Píšťanský – Frimmel, J. Šefčík, diváci: 725

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Hluch, Jarolín, Kňazev – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Jurák, Dufek, D. Okoličány

HK Spišská Nová Ves: F. Surák – Forrai, Vantroba, Česánek, Korenko, Bdžoch, Kyčák – Mi. Findura, Koky, Matúš Paločko – Uhrík, Marek Nagy, D. Mikula – Chmeľ, Lištiak, Zwick – L. Olejník, M. Olejník

Zdroj : www.nazahori.sk

 
admin, 21.12.2017 9:28:48
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved