select * from news where id=454 .: HK SKALICA :.

Z Prešova bez bodu

Prvá tretina patrila jednoznačne domácim. Tí dostali prvú šancu na zmenu stavu už v 3. minúte pri presilovej hre, ale brankár Petrík neinkasoval. Dôležitý moment prišiel v 14. minúte. Na trestnej lavici sedel domáci Bylina, ale na konci dvojminútového trestu išli domáci do vedenia, keď sa po asistenciách Kocha a Gábora presadil Marcel Baláž. O pár okamihov išiel na trestnú lavicu kapitán Záhorákov Vaškovič a na 20 sekúnd poskytol domácim dvojnásobnú výhodu Kukliš. Tú síce ešte Tučniaci nevyužili, ale následnú výhodu o jedného hráča už zužitkoval Krajňák. O prevahe domácich svedčí aj pomer striel v úvodnej časti 15:3 v ich prospech.

Druhá časť už bola vyrovnanejšia. V jej úvode mali hostia výhodu presilovej hry, ale bez efektu. V nasledujúcich minútach domáci predovšetkým pozorne bránili náskok a Skaličanov nepúšťali do výraznejších šancí. Naopak v 39. minúte sa presadil Prešovčan Chalupa a do tretej tretiny tak východniari vstupovali s pohodlným náskokom.

V tretej časti zaujala pästná výmena medzi domácim Branislavom Janíkom a Ondrejom Janíkom, po ktorej dostali obaja aktéri štyri trestné minúty. Počas ich pobytu na trestnej lavici pridal štvrtý gól domácich Juraj Prokop a o výsledku bolo definitívne rozhodnuté. Napriek zvýšenej streleckej aktivite sa už Záhorákom nepodarilo streliť ani čestný úspech a domov odchádzajú s jednoznačnou prehrou.

Prešov Penguins – HK Skalica 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 14. Baláž (Koch, Gábor), 18. Krajňák (Tomčák, Chalupa), 39. Chalupa (Tomčák, Gábor), 47. Prokop (Pulščák, Novotný).
Rozhodcovia: Švajka – Wolf, Novotný

HC Prešov Penguins: D. Riečický – Hopkovič, Novický, Palko, Pavúk, Koch, Gábor, Mačkovič – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Bylina, Babynec – Marko Komloš, Prokop, Novotný – Mikolášek, Pulščák, P. Kotzman

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Hluch, Jarolín, Kňazev – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Jurák, Dufek, Okoličány