select * from news where id=453 .: HK SKALICA :.

Osmičku Trnave

Úvod stretnutia bol opatrný a dlho sa čakalo na vyloženú šancu. Prvého gólu sa napokon v 10. minúte dočkali hostia, keď si Dufek šikovne vykorčuľoval spoza bránky a strelou do horného rohu otvoril skóre. Lenže radosť hostí trvala iba do 15. minúty, keď sa z nenápadnej akcie presadil Kamenický. Dôležitý okamih sa odohral sekundu pred koncom úvodnej časti. Kučera v časovej tiesni spoza bránky nastrelil domáceho gólmana a od neho sa puk dostal za bránkovu čiaru.

Aj v druhej tretine sa na prvý zásah čakalo dlho. Až v 34. minúte sa po peknej kombinačnej akcii presadil Tomáš Hluch. V 37. minúte zvýšil na 3:1 pre Záhorákov v oslabení Jurák a v poslednej minúte prostrednej časti upravil v presilovej hre po šikovnej teči Horváth na 5:1.

Ak aj domáci pomýšľali na zvrat, nemali najmenšiu šancu, lebo už v 42. minúte sa presadil po peknej akcii Kňazeva Jarolín. Ten istý hráč zvýšil v 49. minúte už na 7:1. Posledné slovo mal strelec úvodného gólu Dufek, ktorý unikol v oslabení a stanovil konečné skóre na 1:8. Skaličania tak potešili svojich fanúšikov, ktorí im v Trnave pripravili domáce prostredie a počas celého stretnutia ich vytrvalo povzbudzovali.

Gladiators Trnava - HK Skalica 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)

Góly: 15. Kamenický (Mrava, Hutár) – 10. Dufek (Kukliš, Jurák), 20. Kučera (Janáč, Kotzman), 34. Hluch (Jarolín, Kniazev), 37. Jurák (Dufek), 40. Horváth (Škápik, Hujsa), 42. Jarolín (Kniazev, Hluch), 49. Jarolín (Mikéska), 58. Dufek (Jurák). Strely: 19:30. Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Druga – Frimmel, Šefčík. Diváci: 135.

Trnava: Juríček (od 41. Brucháč) – Burzík, Mihalko, Hutár, Kuna, Poláček, Burian, Keleši, Žilinský – Szalay, Shmidt, Mrava – Hrbáčik, Mišura, Kamenický – Róth, Čundrlík, Ševčík – Ftáčnik, Klema, Brzák.

Skalica: R. Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Kňazev, Jarolín, Hluch – Janáč, Kučera, A. Kotzman – Okoličány, Dufek, Jurák.

Mišo Rúžička: „Potešil nás výsledok. Nám nič iné ako bodovať nezostáva, ak chceme zostať v tabuľke na najvyšších priečkach. Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne a v záverečnej tretine sme si už hokej doslova užívali.“

V jednotlivých formáciách nastali isté zmeny. Niektorým hráčom to zjavne pomohlo, Dufek dal dva góly, Tomáš Hluch si pripísal tri kanadské body, teda presne toľko, koľko v predchádzajúcich dueloch dohromady. „Spravili sme zmeny v zostave, som rád, že pomohli. Verím, že to bude fungovať aj ďalej,“ dúfa v dlhodobejší pozitívny dopad zmien tréner Záhorákov.

Nezabudol ani na divákov. Fanúšikovia z kráľovského mesta prišli do Trnavy v hojnom počte a vytvorili svojim hráčom domáce prostredie. Kým počas prvého zápasu v Trnave si hráči sťažovali na komornú atmosféru, v ktorej bol problém sa vyhecovať k výkonom, tentokrát to bolo iné. „Fanúšik je pre nás šiesty hráč na ľade. Je pre hráčov skvelý pocit, keď vidia, že s nimi vycestuje celý autobus, za čo im ja aj celé mužstvo ďakuje,“ potvrdil tréner Rúžička.

Zdroj : nazahori.sk