select * from news where id=450 .: HK SKALICA :.

Vedenie 2:0 v Topoľčanoch sme si neudržali

Po úvodnom oťukávaní sa k slovu dostali domáci hokejisti. V 7. minúte išiel na trestnú lavicu za podrazenie Hujsa a o minútu sa k nemu za nedovolené bránenie posadil aj Pavešic. Domáci však takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov nevyužili. V 12. minúte rozhodca Hatala po druhýkrát za podrazenie vylúčil najlepšieho nahrávača ligy Hujsu, ale ani to nepomohlo Topoľčanom k úvodnému zásahu v stretnutí. Ani Skalica nevyužila svoje príležitosti a tak sa išlo do šatní po prvej časti za bezgólového stavu.

Záhorákom vyšiel výborne začiatok druhej tretiny. V 23. minúte sa po asistenciách Kristiána Kučeru a Ondreja Janíka presadil Patrik Janáč. Neprebehla ani minúta a Martin Hujsa sa po dvoch trestoch zapísal do štatistík zápasu aj presným zásahom, ktorý bol jeho desiatym v sezóne. Asistencie si pri ňom zaknihovali Ľubo Vaškovič a Rasťo Vereš. Rýchle dva góly v sieti Kompasa donútili domáceho trénera Ľubomíra Hurtaja k oddychovému času. V 27. minúte dostali Skaličania ideálnu príležitosť položiť Žochárov na lopatky, keď si na trestnú lavicu išiel sadnúť domáci Filip Hudec za hákovanie. Lenže nedali si pozor na skúseného Albína Podstavka a ten znížil v početnom oslabení na 1:2. V polovici stretnutia nastali ťažké chvíle pre Skaličanov. Najskôr dostal 2+2 minúty Kristián Kučera a o 25 sekúnd sa porúčal za hákovanie na lavicu hanby aj Ľubo Škápik. Záhoráci hrdinsky vzdorovali celé dve minúty v dvojnásobnom oslabení, ale po návrate Škápika napokon predsa len v hre 4 na 5 kapitulovali a Topoľčany vyrovnali. Kučera bol na ľade iba 15 sekúnd a rozhodca Hatala ho opäť poslal na trestnú, tentokrát aj s domácim Uhnákom. V ďalšom priebehu sa hra upokojila a ďalší gól už v tejto časti diváci nevideli.

V tretej tretine dostali obe mužstvá po jednej presilovej hre, ale ani jedno ju nedokázalo využiť a keďže góly nepadli ani v rovnovážnom stave, išlo sa aj druhýkrát vo vzájomnom meraní v Topoľčanoch do predĺženia. V ňom sa napriek šanciam dlho zdalo, že si to hráči rozdajú v samostatných nájazdoch. Lenže v 65. minúte sa po samostatnej akcii presadil druhýkrát v stretnutí Podstavek a dokonal obrat v stretnutí.

HC Topoľčany - HK Skalica 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 28. Podstavek, 33. Laššo (Uhnák, Minárik), 65. Podstavek - 23. Janáč (Kučera, Janík), 24. Hujsa (Vaškovič, Vereš)
Rozhodcovia: Hatala – Mráz, Hanko

HC Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Král, Hrudík, Duran, Bystričan, Kohút, Španko, Kubek – Pekarčík, Uhnák, Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – Tábik, Novák, F. Hudec – J. Hudec, Hrabčák, Gašparovič

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Kniazev, Čederle, Hluch

Zdroj : nazahori.sk