select * from news where id=446 .: HK SKALICA :.

V Michalovciach neúspešne

V prvých dvoch vzájomných dueloch sa zrodili tesné výsledky pre domáce mužstvo, keď Michalovce zvíťazili vo Vranove, kde hrávajú domáce súboje v 2. kole 3:2 a v 11. kole sa doma tešili Skaličania po víťazstve 4:3.

Tretí duel sa začal opatrne a šancí bolo pred oboma bránkami minimum. Ako prvý sa zo streleného gólu radovali Záhoráci. V 11. minúte využil akciu prvého útoku Rasťo Vereš, ktorému asistovali Martin Hujsa a Peter Horváth. Skaličania dostali šancu ísť do dvojgólového vedenia v nasledujúcom priebehu, keď dostali výhodu dvoch presilových hier, keď 18 sekúnd hrali dokonca v početnej výhode o dvoch hráčov, ale nedokázali ju využiť.

V druhej časti naopak museli čeliť dvom presilovým hrám hostia. Kým prvú ešte ustáli, v druhej sa presadil Radovan Cútt po prihrávkach Valečka a Hančák a tak sa pred treťou tretinou išlo do šatní za nerozhodného stavu.

V poslednej sa ani jednému mužstvu nedarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Keď sa už zdalo, že sa duel preklopí až do predĺženia, na radosť domácich fanúšikov sa druhýkrát v zápase presadil 93 sekúnd pred záverečnou sirénou Cútt, ktorý dorazil strelu od modrej za bezmocného Petríka. Záhorákom už nezostalo dostatok času na vyrovnanie a tak sa aj tretí vzájomný duel skončil najtesnejším víťazstvom domáceho mužstva.

Michalovce – HK Skalica 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 31. Cútt (Valečko, Hančák), 49. Cútt (Solomončak, Rusina) – 11. Vereš (Hujsa, Horváth)
Rozhodcovia: Švajka – Novotný, V. Wolf, 340 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Rusina, Cvengroš, Jaššo – Poliaček, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, I. Halás – Balko, Linet, Hamráček – Fajčák, L. Toma, Kabáč.

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Jurák, Jarolín, D. Okoličány – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, D. Dmitrijev, Kňazev.

Michal Rúžička, tréner Skalice: „Michalovce potvrdili, že sú kvalitný súper. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. V prvej tretine sme do toho vleteli. Boli sme aktívnejší a lepší, z čoho pramenil aj vedúci gól. V druhej časti domáci zvýšili aktivitu a v niektorých chvíľach nás prehrávali. V tretej tretine sa hra vyrovnala, nikto nechcel urobiť chybu. Bohužiaľ šťastie sa priklonilo na stranu Michaloviec a minútu a pol pred koncom sme inkasovali.“

Zdroj : nazahori.sk