select * from news where id=444 .: HK SKALICA :.

Tak sme prví no a cóó

Zápas sa začal v mimoriadne svižnom tempe, ktoré znieslo tie najprísnejšie kritériá. V úvode stretnutia mali navrch hostia, ale z mierneho tlaku nič nevyťažili. V 10. minúte sa Tučniakom naskytla ideálna príležitosť na otvorenie skóre, lenže domáci príkladne bránili. Janáč vybojoval puk v útočnej tretine a brankárovi Spodniakovi nedal príležitosť. V nasledujúcich minútach sa šance striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu.

Do druhej tretiny nastúpili hostia mimoriadne ofenzívne a v 22. minúte sa dočkali odmeny, keď Baláž vyrovnal na 1:1. V polovici stretnutia rozkrútili Skaličania kolotoč, hostia nevedeli kam skôr skočiť a opäť Janáč šikovným tečom dostal Skalicu do vedenia. Domáci sa neuspokojili a pokračovali v útoku. V 37. minúte boli odmenení, keď sa presadil Hujsa po kombinácii Vaškoviča a Škápika.

V záverečnej tretine sa hostia pustili do ofenzívy, ale skalická defenzíva na čele s Petríkom v bránke odolávala. Nepúšťala hostí do výraznejších šancí a neinkasovala ani v záverečnej hre bez brankára. Naopak v posledných sekundách udrela a Alex Kotzman do prázdnej bránky upravil na konečných 4:1..

HK Skalica – Prešov Penguins 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Janáč, 30. Janáč (Kučera, Kukliš), 37. Hujsa (Vaškovič, Škápik), 60. Kotzman (Kučera) – 22. Baláž (Palko, Šimčák)
Rozhodcovia: Vojtek – Jurčiak, P. Tvrdoň, 1121 divákov.

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, R. Vereš – Jurák, Jarolín, D. Okoličány – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, D. Dmitrijev, Kňazev.

HC Prešov Penguins: Spodniak – Hopkovič, Novický, Palko, Pavúk, Mačkovič, Gábor – Mikolášek, Tomčák, Chalupa – Baláž, Šimčák, Krajňák – Gavrik, Bylina, Babynec – Ferenc, Pulščák, P. Oško – Prokop.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: Prešov bol kvalitný súper, nehralo sa s ním ľahko. V tretej časti sme spravili niekoľko chybičiek, čo nás môže mrzieť. Zvládli sme to, tri body sa počítajú. Bol to kvalitný duel, ktorý znesie tie najprísnejšie kritériá.

Roman Petrík, brankár HK Skalica: „Bol to šesťbodový zápas. V súčasnej situácii sme Prešovu odskočili na deväť bodov, Michalovciam sme odskočili na šesť. Je dôležité, že sme si udržali prvé miesto. Dúfam, že si ho udržíme až do play-off. Dôležité bolo, že sme strelili prvý gól a ani raz sme v zápase neprehrávali. Nerobili sme chyby. Som rád, že som dostal príležitosť napriek tomu, že Samo Košút v piatok vychytal nulu.“

Zdroj : nazahori.sk