select * from news where id=437 .: HK SKALICA :.

Vyrovnaný zápas s mladíkmi

Pred úvodom zápasu sme si kvetmi na ľade a potleskom uctili pamiatku skalického hokejistu Richarda Rampáčka, ktorý tragicky zahynul 23. októbra 2002.

Mladíci doslova vleteli na domácich hneď v úvode z tlaku vyťažili prvý gól z hokejky Tamášiho, lebo platilo nedáš - dostaneš. Veľkú šancu totiž predtým spáli Jarolín. Domácich mohol do hry dostať vyrovnávajúci gól Slobodu, ale nepomohlo to. Stále boli riadne zaskočení a nedokázali sa počas prvej tretiny naštartovať. Často boli pod tlakom, mladíci boli rýchlejší a mali viac z hry. Boli aj podstatne aktívnejší v streľbe. A po zásluhe sa opäť presadili Smolkom v presilovke. Do prvej prestávky to mohlo byť 2:2, ale po strele Hujsu iba zvonila tyč hosťujúcej bránky.

Skaličania začali hru pomaly vyrovnávať v prostrednej časti zápasu. Stále však bolo veľmi ťažké presadiť sa proti rýchlym „pomarančom“. Tí boli často skôr pri puku, pri presilovkách forčekovali a nedovolili domácim kombináciu. K vyrovnaniu domácim pomohlo vylúčenie hosťujúceho hráča, ktoré potrestal Jarolín. Chvíľu síce hrali Skaličania presilovku 5:3, ale využili až prevahu o jedného hráča.

V tretej tretine to už bola vyrovnaná partia. Tri vylúčenia (1:2) neboli využité a piaty gól zápasu padol pri rovnovážnom stave v čase, keď už sa pomaly začalo uvažovať o predĺžení. Presadil sa Janáč. Hosťujúci tréneri sa, pochopiteľne, rozhodli hrať power play, ale prevahu hráčov nevyužili. Do prázdnej bránky sa naopak trafil Jarolín.
Skaličania doslova vydreli tri body. Ukázalo sa, že skvelé výsledky slovenskej dvadsiatky v najvyššej súťaži v prvej lige nie sú náhodné. Určite k zápasom s nimi nemožno pristupovať ako k „povinnému“ zisku troch bodov.

HK Skalica – HK Orange 20 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Sloboda (Mikéska, Hujsa), 29. Jarolín (Škápik, Vaškovič), 58. Janáč (Kotzman, Kučera), 60. Jarolín (Vaškovič, Škápik) – 4. Tamáši (Musliu, Smolka), 13. Smolka (Musliu).
Strely: 27:31. Vylúčenia: 4:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Mĺkvy – Frimmel, J. Šefčík.
Diváci: 621

Skalica: Košút – Škápik, O. Janík, Mikéska, A. Sloboda, A. Straka, Pavešic, Kukliš – Vaškovič, Jarolín, Kňazev – Jurák, M. Hujsa, D. Okoličány – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, Dufek, R. Dvonč.

SR 20: Hlavaj – M. Krempaský, M. Švarc, Kuna, Matejovič, Hílek, Dlapka, Zeleňák, Fereta – Musliu, Tamáši, E. Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav – Marcinek, Okuliar, N. Jaško – Vašaš, Čacho ml., Vybiral.