select * from news where id=429 .: HK SKALICA :.

S Topľčanmi výhra po nájazdoch

Domáci hokejisti mali výbornú prvú tretinu, hoci prvú šancu si vypracovali hostia, keď už po pár sekundách hry nastrelil Mikeska žrď Kompasovej bránky. Domáci sa postupne tlačili dopredu a dôraz pred bránkou hostí zužitkoval v 8. minúte Pekarčík, ktorý poslal domácich do vedenia – 1:0. Domáci pokračovali v aktivite, vypýtali si presilovku aktívnou hrou a po individuálnej akcii upravil na 2:0 Podstavek. Za tohto stavu dva výborne zákroky predviedol i domáci Kompas. V ďalších minútach sa hralo prevažne pred brankárom hostí, no viaceré dobré strelecké príležitosti domácich zostali nevyužité.

Vstup do druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí už po 28 sekundách prestrelili Kompasa – 2:1. Z gólu sa tešil po peknej akcii Jarolín, ktorý zakončil do prázdnej bránky. Domáci prenechali iniciatívu hosťom, ktorí sa tlačili dopredu a v krátkom slede nevyužili dve presilovky. V 30. minúte sa v plnej paráde predviedol brankár hostí Petrík, ktorý zneškodnil tri tutovky domácich útočníkov. A prišiel trest v podobe gólu Kučeru, ktorý počas presilovej hry Skalice dostal až príliš voľného priestoru – 2:2. Už o dve minúty si ale hosťujúci Horváth zbytočne vyšliapol na Pätoprstého, ktorý zostal ležať nehybne na zemi a odniesť ho museli na nosidlách. Hosťujúci hráči dostal päťminútový trest plus osobný trest do konca zápasu a o pár sekúnd na päť minút plus do konca zápasu bol vylúčený i Jarolín po hre zo zdvihnutú hokejku a následne protesty.

Dlhú presilovú hru päť na tri, ktorú prelomila prestávka medzi druhou a treťou tretinou, využili Topoľčany na strelenie dvoch góloch, v oboch prípadoch sa presadil obranca Nitriansky – 4:2. Hostia ale bojovali do konca, v 48. minúte Hujsa po peknej kombinačnej akcii potrestal vylúčenie Lašša – 4:3. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, domáci sa dobre bránili, ale sedem sekúnd pred koncom domáci brankár rýchlo rozohral puk, obrancovia jeho úmysel nepochopili a Okoličány vyrovnal – 4:4.
V predĺžení gól nepadol, dve najväčšiu šance mal domáci Tábi. Rozhodli až nájazdy, za domácich sa presadil iba Minárik, za hostí boli úspešní Okolíčany s Hujsom, a tak dva body si odviezli hostia zo Skalice.

Topoľčany – Skalica 4:5sn (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0)

Góly: 8. F. Pekarčík, 10. A. Podstavek, 39. a 41. E. Nitriansky – 21. R. Jarolín, 35. K. Kučera, 48. M. Hujsa, 60. D. Okoličány, rozhodujúci samostatný nájazd premenil M. Hujsa.
Rozhodovali Valach – Hanko, Holienka,
Vylúčenia 7:5 na dve minúty, vyššie tresty: 37. P. Horváth 5+DKZ, 37. Jarolín 5+DKZ (obaja Skalica), presilovky 3:2, oslabenia 0:0, 786 divákov.

HC Topľčany: Kompas – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Bystričan, Nitriansky, Hrabčák, Duran – Podstavek, Uhnák, Minárik – F. Hudec, Novák, Tábi – Pekarčík, Šťastný, Pätoprstý – Gašparovič, Laššo, Geier, tréner Ľ. Hurtaj.
HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Sloboka, Mikeska, Pavešic, Janík, Drahorád, Straka – Hujsa, Vereš, Kotzman – Okoličány, Jarolín, Jurák – Dufek, Kučera, Hluch – Janáč, Dmitriev, Dvonč, tréner M. Ružička.