select * from news where id=420 .: HK SKALICA :.

Tretí prípravák v Hodoníne

Hodonín vstúpil do hry aktívnejšie, ale z prvého gólu sa radovala Skalica. Patrik Janáč prihrával svojmu spoluhráčovi a jeden z domácich brániacich hráčov náhodou zrazil puk do vlastnej siete. Šancu na odpoveď dostali domáci vzápätí, vo vlastnej presilovke ale mohli naopak sami druhýkrát inkasovať. A Baník neuspel ani v ďalšej nadväzujúcej početnej výhode. Následne si presilovku vyskúšala aj Skalica, ale ani jej sa fauly gólovo potrestať nepodarilo. V závere prvej tretiny mali domáci hráči dlhú výhodu o dvoch hráčov, ktorú sa im ale do sirény ukončujúci prvej dvadsaťminútovke využiť nepodarilo. Do druhej tretiny nenastúpil domáci útočník Sajdl, ktorý musel odstúpiť po nepeknom a zbytočnom faule Pavešica.

Skalica sa po zmene strán ubránila oslabeniu tri na päť, v ktorom bol blízko vyrovnania Jurča. Hodonín mal aj naďalej opticky viac z hry, ale na hokejky domácich hráčov sa lepila nepresnosť, vďaka ktorej sa im nedarilo vyrovnať. A tak prišiel zákonitý trest. Štyri minúty pred druhou prestávkou Drtiči vo vlastnej presilovke prepadli a Ľubomír Škápik zakončil prečíslenie tri na jedného presne.

O druhej prestávke bola v kabíne domáceho mužstva rušno a tréneri museli veľa zdvihnúť hlas, ani to však bohužiaľ Drvičov zo streleckého zakliatia neprebudilo. Naopak. Skalica v šiestej minúte poslednej tretiny tretíkrát dosiahla gólu. Bol to hodonínsky odchovanec Aleš Dufek, ktorý prekonal Haloda. Až osem minút pred koncom stretnutia sa domácim podarilo prekonať svoje strelecké ťažkosti. V hre štyroch proti štyrom dokázal zmazať nulu na Petríkovom konte Daniel Vaněk. Radosť však domácim vydržala len dve minúty, kedy vrátil slovenskému mužstvu trojgólový náskok Tomáš Hluch. Drviči tak zakončili domáci prípravný zápas porážkou od Skalice v pomere 1:4.

Stanislav Beťko (Hodonín):
Na záver prípravy sme si vybrali silného súpera. Skalica ukázala, že nie náhodou vlani bojovala o postup do extraligy. Myslím si, že herne sme určite neboli horším mužstvom, ale bohužiaľ nás v súčasnej chvíli trápi produktivita. Dnes sa k tomu pridali aj katastrofálne presilovky. Dvakrát sme hrali dokonca päť na tri. Musíme si sadnúť k videu a poriadne to rozobrať. Negatívom dnes je ďalšie zranenia, ktoré nám v príprave vyradilo už štvrtého hráča. Dúfam, že si to všetko vyberieme teraz a do majstráku budeme všetci zdraví.

Michal Ružička (Skalica):
Dnes to určite nebolo jednoduché stretnutie. Hodonín výborne korčuľoval a dohrával súboje. My sme mali šťastie v tom, že sme na začiatku dali šťastný gól, ktorý nás povzbudil. Chalani podali stopercentný výkon a dokázali udržať vedenie až do konca zápasu.

SHK Hodonín - HK Skalica  1:4  (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 52. Vaněk (Jurča) - 3. Janáč (Straka), 36. Škápik (Vereš), 46. Dufek (Kučera), 54. Hluch (Kučera).
Presilovky: 5:10 Diváci: 509. Strely na bránku: 29:26

SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) - Mojžíš (A), Miklík, Sedlák, Žabčík, Haloda M., Peslar, Kužílek, Kobylík - Jurča, Vaněk (A), Romančík - Matula, Peš (C), Sajdl - Kadlec, Černohous, Hložánek - Venclík, Hlaváč. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

HK Skalica: Petrik (Košút) - Kridl, Pavešic, Dufek, Hujsa (C), Dimitriev, Drahorad, Horváth, Jurák, Starka, Jarolín (A), Okoličány, Kotzman, Mikéska, Škápik (A), Janík, Hluch, Vereš, Kukliš, Janáč, Kučera. Trenér: Michal Ružička.

Zdroj : SHK Hodonín