select * from news where id=417 .: HK SKALICA :.

Skalickí hokejisti majú za sebou prvý prípravák

Skaličania sa pustili do súpera od prvej minúty, ale svoje príležitosti nedokázali premeniť. Do šancí sa dostávala predovšetkým útočná formácia Jurák – Jarolín – Okoličány, ale šance pozahadzovali aj ostatní. Maďarský celok sa k vážnej strele dostal až v 14. minúte, ale domáci gólman Petrík bol pripravený. Nakoniec sa po zásluhe dočkali prvého gólu domáci, keď za 13 sekúnd využil presilovú hru netradičný strelec Mikéska po asistenciách Juráka a Jarolína. Domáci mali aj ďalšie šance, ale bez gólového efektu.
Do druhej tretiny nastúpili domáci menej koncentrovaní a húževnatý súper trestal. Už v 2. minúte vyrovnal a v priebehu ďalších minút dokonale otočil skóre a viedol 3:1. Domáci sa až v závere dokázali dostať do nebezpečných akcií a necelé dve minúty pred sirénou znížil ešte len 17 ročný Šebastián Čederle na 2:3.
Do tretej časti síce vstúpili aktívnejšie Skaličania, ale keď Okoličány, Jarolín a ani Škápik svoje šance pred brankárom hostí nevyužili, musel na druhej strane predviesť brilantné zákroky Petrík, aby Záhorákov uchránil pred vyššou prehrou. Skalica tak v otváracom stretnutí prípravy doma podľahla UTE Budapešť 2:3.
Budúci štvrtok 24. septembra rovnako o 17:00 Skaličania opäť hostia súpera z Maďarska, keď na ich ľad zavíta Dunaújváros. Vstup na zápas bude opäť zadarmo.

HK Skalica – UTE Budapešť 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly Skalice: 14:43 Mikéska (Jurák, Jarolín), 38:12 S. Čederle (Vereš. A. Kotzman)
Zostava Skalice: Petrík (Košút) – Horváth, Škápik, Pavešic, Mikéska, Kukliš, Drahorád, Straka, Janík – A. Kottman, Vereš, Čederle, Jurák, Jarolín, Okoličány, Hluch, Kučera, Janáč, Dufek, Dmitriev, Dvonč.

Zdroj : myzahorie.sk