select * from news where id=410 .: HK SKALICA :.

 Predstavujeme nový káder

 

Hokejový klub HK Skalica dlhšiu dobu čakal so zverejnením podrobnejších informácií o zložení mužstva. Niektorí fanúšikovia to vedeniu mali za zlé, ale snáď ich uspokojí kompletná informácia o zložení kádra, kde sa nachádzajú naozaj zaujímavé mená. Hlavným dôvodom, prečo sa so zverejnením otáľalo je fakt, že k podpisu prišlo až v posledných hodinách. Až teraz totiž prišlo k dohode so štvoricou hráčov, ktorí doplnili skladačku pre novú sezónu.
Pri prvých dvoch menách sa potvrdilo, čo sa šuškalo už dlhú dobu. Do kádra sa vracajú starí známi René Jarolín a Martin Hujsa. Túto dvojicu doplní jeden z trojice najlepších strelcov 1. ligy z minulej sezóny Roman Jurák a talentovaný český útočník Aleš Dufek.

Dôležitá otázka visela nad pozíciou hlavného trénera. „Na túto pozíciu si po odchode Petra Oremusa zasadne Michal Rúžička, pre ktorého to bude premiérová sezóna na pozícii hlavného trénera,“ objasnil Miroslav Lipovský. Zaujímavý je fakt, že je od Jarolína a Hujsu mladší, tak snáď im nebude musieť vykať.

Šéf klubu sa vyjadril aj k aktuálnemu kádru: „Mužstvo je na 99% pripravené na novú sezónu. V jednaní sú ešte dvaja mladí hráči, o ktorých budeme v prípade úspešnej dohody informovať.“
Zároveň potvrdil informáciu, že vyššie spomínaná štvorica už má s klubom podpísanú zmluvu: „Áno je to tak, vyššie zmienení hráči Hujsa, Jarolín, Jurák a Dufek sú už v Skalici pod zmluvou.“
Na otázku prečo zverejnenie nových hráčov trvalo tak dlho riaditeľ klubu podotkol: „Bohužiaľ rokovania boli mimoriadne ťažké a ako dôkaz prikladám aj videozáznam z ich priebehu, aby ste sami posúdili ako náročne sme získavali spomínaných hráčov do našich radov,“ podotkol už spokojný riaditeľ HK Skalica. Ten je zároveň aj tretím brankárom mužstva a aj jedným z asistentov Michala Ružičku, takže o zábavu má v novej sezóne postarané.

video : riaditeľ Miro Lipovský loví posily za trdelníky

 

Krátke predstavenie nových posíl :

Martin Hujsa (37 rokov)

Skalický matador sa do zeleno-bieleho dresu vracia po dlhých 14 sezónach. Naposledy v ňom pôsobil v sezóne 2002/03, spolu v jej drese odohral cez 200 stretnutí a na konte má 90 presných zásahov.

 

 

 

René Jarolín (35 rokov)

Skúsený útočník pôsobil posledné tri sezóny na Britských ostrovoch. Za kráľovské mesto odohral v minulosti cez 300 stretnutí a v sezóne 2010/11 bol asistentom kapitána.

 

 

 

 

Roman Jurák (26 rokov)

Útočník, ktorým by nepohrdlo nejedno extraligové mužstvo ulovil manažment skalického klubu v Trnave. Jurákovi na pozíciu tretieho najlepšieho strelca s 31 gólmi stačilo v 1. lige 42 stretnutí. Okrem týchto duelov stihol za extraligový Zvolen odohrať ďalších 17 zápasov.

 

 

 

Aleš Dufek (19 rokov)

Talentovaný český útočník prichádza z extraligovej juniorky Hradca Králové, kde v 27 dueloch nazbieral 35 bodov. Zaujímavosťou je, že Skalica nie je pre neho novým pôsobiskom, keďže tu hral ešte v mladších žiakoch. Skúsenosti má aj z reprezentácii Českej republiky do 18 a 19 rokov.

 

 

 

Zloženie mužstva HK Skalica pre sezónu 2017/18:

Brankári: Roman Petrík, Samuel Košút, Miroslav Lipovský

Obrana: Ľubomír Škápik, Peter Horváth, Jakub Kukliš, David Hílek, Pavol Pavešic, Róbert Mikéska, Karel Drahorád, Richard Vanek, Ján Bureš

Útok: Rastislav Vereš, Ľubomír Vaškovič, Martin Hujsa, Kristián Kučera, Tomáš Hluch, Patrik Janáč, Roman Jurák, René Jarolín, Aleš Dufek, Ronald Dvonč, Peter Ivičič, Alex Kotzman, Daniil Dmitriev

Tréner: Michal Rúžička, asistenti trénera: Michal Holaza a Miroslav Lipovský

 

 

 
admin, 16.6.2017 15:58:46
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved