select * from news where id=408 .: HK SKALICA :.

 Prichádza veľká zmena. Kluby sa povinne omladia a môžu mať len 3 legionárov

 

Našu druhú najvyššiu hokejovú súťaž čaká v sezóne 2017/18 hneď niekoľko výrazných zmien. Liga by sa mala pravdepodobne naspäť vrátiť k pôvodnému počtu - dvanásť tímov, pričom posledným plnohodnotným účastníkom by sa po Dubnici nad Váhom, Humennom a Bratislave mohol stať klub HK Orange 20. Od nového ročníka bude zavedený tiež limit počtu zahraničných hráčov a povinnosť pravidelne nasadzovať do zápasov mladých hokejistov do 23 rokov.

Sedem hráčov do 23 rokov a najviac traja legionári

„Tento nápad vznikol už skôr, no až teraz ho prijali kluby na prvoligovom ZOK-u. Pôvodný návrh sme spolu s pánom Ľuptákom upravili, a teda každý tím bude povinný nasadzovať do zápasov minimálne siedmich hráčov do 23 rokov a najviac troch legionárov. Kluby náš návrh schválili a schválil ho aj Výkonný výbor SZĽH. Ako protihodnotu dostane každý prvoligista desaťtisíc eur na nákup hokejok,” objasnil novinky viceprezident 1. ligy František Pulščák.

Aspoň siedmi hráči do 23 rokov budú musieť v každom zápase aj reálne hrať, a teda nestačí, aby boli uvedení len na súpiske. Nové pravidlá sa zaviazali dodržiavať všetky kluby. „Naším zámerom je ligu omladiť, keďže veľa hráčov končí s hokejom už v juniorskom veku, pričom tu máme veľa cudzincov a naši hokejisti v kluboch nehrávajú. Preto bude musieť toto pravidlo dodržiavať každý. Podmienky sa do začiatku súťaže ešte môžu dopĺňať a upresňovať.”

Prípadné porušenie limitu hráčov do 23 rokov kvôli zraneniam či iným problémom sa bude posudzovať individuálne. „Každý mesiac máme stretnutie ZOK-u, kde to budeme vyhodnocovať. Máme vytvorený nejaký projekt a chceme, aby sa k nám pridala aj extraliga, najmä čo sa týka limitu na počet legionárov,” prezradil Pulščák.

HK Orange 20 by mala odohrať celú sezónu

Po prihlásení Dubnice nad Váhom, Humenného a Bratislavy začali nad účasťou v našej druhej najvyššej hokejovej súťaži uvažovať aj kluby z Piešťan či Brezna. Posledná licencia však bude ponúknutá najprv reprezentácii do 20 rokov. „Chceme, aby HK Orange 20 odohral plnú porciu zápasov a naplno sa zapojil do ligy. Do play-off by ale pravdepodobne postúpiť nemohol. Ešte o tom budeme hovoriť.”

Po podaní prihlášky musia všetky kluby splniť urobiť ďalší krok, a to splniť podmienky pre štart v 1. lige. „Bratislava podľa mojich informácií ide do toho, Dubnica taktiež a uvidíme, ako sa k tomu postaví Humenné. Poslednú ponuku dostane spomínaná reprezentácia do 20 rokov. Keď ju neprijme, potom budeme rozmýšľať nad iným tímom,” objasnil Pulščák aktuálnu situáciu ohľadom nových prvoligistoch.

zdroj : www.prvaliga.sk

 
admin, 30.4.2017 16:27:57
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved