select * from news where id=395 .: HK SKALICA :.

 Hviezdy na čele s Hossom a Stümpelom chcú Skaličania prevýšiť srdcom

 

Hoci Skalica nedokázala vo finále 1. ligy vyhrať ani jeden zápas, s Detvou odohrala vyrovnané súboje a o ich rozhodujúcej domácej prehre v treťom meraní síl rozhodli až samostatné nájazdy. Záhoráci však považujú už zisk strieborných medailí za veľký úspech, aj keď ich mrzí, že vyše 3600 divákov nepotešili víťazstvom. Pohľad na tribúny pripomenul domácim hráčom najlepšie hokejové časy v "meste trdelníkov". Tie si pamätá aj dočasný skalický kapitán Ľubomír Škápik, ktorý bol tiež členom dosiaľ jediného extraligového finále na Záhorí. V rozhovore nám povedal viac o neúspešnom hone za tohtoročným zlatom aj blížiacej sa baráži.

Šťastie si minuli v predĺženiach

Ľubo, hoci ste vašu skvelú púť až do finále nezavŕšili zlatom, môžete byť s konečným druhým miestom spokojní?
Posledný krok nám síce nevyšiel, ale keby mi v auguste, keď sa ešte len skladalo mužstvo, niekto povedal, že budeme hrať finále a postúpime do baráže o extraligu, tak by som ho asi vysmial. Určite musíme byť so striebrom spokojní.

Až na prvý finálový zápas ste s Detvou odohrali vyrovnané stretnutia. Chýbalo vám trochu šťastia z predošlej série?
Okrem toho prvého stretnutia, keď bola Detva lepšia, sme s ňou v ďalších dvoch zápasoch odohrali vyrovnané partie. Mrzí ma druhý finálový zápas, kde sme pod Poľanou ešte po dvoch tretinách viedli 1:0, no nakoniec sme prehrali. Aj tretí duel série, ktorý sme odohrali doma, bol vyrovnaný a rozhodol sa až v nájazdoch. Tie sú o šťastí, my sme si ho asi minuli v predĺženiach či už s Topoľčanmi alebo Prešovom.

Oproti sérii s Prešovom, zmenilo sa niečo na vašej hre, alebo rozhodla vo finále najmä vaša slabšia efektivita?
My sme na našej hre nič nezmenili, chceli sme dobre brániť a počkať si na chyby súpera. Okrem toho prvého zápasu sa nám to aj darilo, šancí sme mali dosť, len sme ich nepremieňali. Streliť štyri góly v troch zápasoch je proti tak kvalitnému súperovi ako Detva veľmi málo.

Trápili ste sa aj v presilovkách, využili ste len jednu, aj to zavážilo?
Určite áno, ale nemyslím si, že sme si to prehrali len nevyužitými presilovkami. Ako som spomínal, šancí sme mali dosť, len tá realizácia bola z našej strany slabá.

Atmosféra ako za čias Pálffyho

Po zranení Ľubomíra Vaškoviča ste sa ujali pozície kapitána a to rovno v historicky prvom finále pre klub HK Skalica, bola to určitá česť?
Bola to, samozrejme, veľká zodpovednosť a mrzí ma, že som v tej finálovej sérii nedoviedol mužstvo ani k jednej výhre. Na všetkých chalanov som však hrdý. V každom zápase bojovali, aj keď to nevyšlo.

Avšak pohár za druhé miesto zdvihol nad hlavu Ľubo Vaškovič. Boli ste vopred dohodnutí?
Vašo (pozn. red. Ľubomír Vaškovič) bol a je stále našim kapitánom. Aj keď nemohol hrať, ja som ho len zastupoval. V tom, kto pôjde prebrať pohár, som mal jasno, hoci tesne predtým mi Vašo hovoril, aby som tam išiel ja, lebo on má na sebe tepláky (smiech).

Práve Ľubomír Vaškovič mal v play-off skvelú formu. Bola jeho absencia v rozhodujúcich momentoch citeľná?
Bola to pre nás obrovská strata. Je to hráč, ktorý sa jednoducho nedá nahradiť. Má obrovský prehľad v hre a vie strieľať dôležité góly. Veľmi nám vo finále chýbal a rovnako bude chýbať aj v baráži.

Asi vás trochu ale mrzí, že ste doma pred fantastickou atmosférou neuhrali vo finále víťazstvo...
Určite nás to mrzí, pretože naši diváci boli fantastickí. Prišlo ich viac než 3600 a určite by si zaslúžili vidieť aj ďalší zápas. Bola radosť hrať pred takou atmosférou, čo by určite potvrdili aj chalani z Detvy.

Pre vás ako odchovanca Skalice musí byť táto sezóna rozprávkou. Aké pocity vo vás vyvolal po rokoch opäť zaplnený štadión?
Sú to naozaj krásne pocity, keď vidíte, že vám fandí takmer vypredaný "zimák" v meste, kde ste hokejovo vyrastali. Pripomenulo mi to časy, keď sme v extralige získali bronzové a strieborné medaily.

Zápasy s extraligistami sú veľkou výzvou

Teraz vás čaká baráž s Detvou, Liptovským Mikulášom a Trenčínom. Čo si od nej sľubujete?
V baráži nemáme čo stratiť, budeme bojovať tak ako doteraz a uvidíme, na čo to bude stačiť.

Nastúpite proti hráčom ako Hossa, Volden, Stümpel, Starosta, Cibák, Uram atď. Čo to môže urobiť s tak mladým tímom?
Všetko sú to výborní hokejisti, ktorí toho v kariére dokázali veľmi veľa. My, naopak, nemáme veľké mená. Sme mladé mužstvo, ktoré ale počas sezóny dokázalo, že hrá srdcom ako jeden tím. Takto sa dá hrať s každým súperom.

Pre mladých chlapcov budú zápasy s extraligistami skvelou skúsenosťou a možnosťou ukázať sa. Beriete to ako výzvu?
Pre každého to budú určite veľké skúsenosti. Či už Trenčín, alebo aj Liptovský Mikuláš, majú kvalitné mužstvá, čo potvrdili aj v extralige. Tá bola počas celej sezóny nesmierne vyrovnaná. Pre nás to rozhodne bude veľká výzva a dáme do toho všetko.

Narozdiel od Detvy nehovoríte nahlas o postupe a ste menej pod tlakom. Môže to byť výhoda?
Je pravda, že na nás nie je vyvíjaný žiaden tlak, pretože nikto ani nečakal, že sa dostaneme tak ďaleko. Ako som už spomenul, my do tých zápasov dáme všetko a uvidíme, na čo to bude stačiť.

Zdroj : Lukáš Rusňák, www.prvaliga.sk 

 
admin, 14.3.2017 8:07:22
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved