select * from news where id=394 .: HK SKALICA :.

Dobojované. Sme STRIEBORNÍ !!!

Skaličania vstúpili do zápasu aktívnejšie, ale už po pár minútach prebrali iniciatívu hostia. Boli lepším tímom a vytvárali si pred domácou bránkou tlak i šance. Ako prvý sa do streleckej listiny v 6. minúte zapísal Videlka. V prostrednej časti zápasu sa hral vyrovnala a hral sa húževnatý, silový hokej. Po nevinnej akcii pred brankárom hostí sa v 25. minúte zrodil vyrovnávajúci gól z hokejky Kučeru. V nasledujúcich minútach sa hra prelievala vo vysokom tempe zo strany na stranu, rodili sa šance, vynikali brankári a atmosféra na zimnom štadióne aj vďaka rekordnej návšteve bola vynikajúca. Dvakrát v zápase zvonila konštrukcia oboch bránok , ale gól už do 60. minúty nepadol. Mohol hneď v úvode predĺženia, pretože pár sekúnd pred koncom riadnej hracej doby išli domáci do štyroch. Ani v nastavenej 20-minútovke gólmani za chrbát puk nepustili, a tak sa rozhodovalo v nájazdoch. Jediný premenil detviansky útočník Gašpar. Jeho gól rozhodol o titule prvoligového víťaza pre HC 07 Orin Detva.

HK Skalica – HC 07 Orin Detva 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0 - 0:1)    Konečný stav série: 0:3

Góly: 25. Kučera (Hluch) – 6. Videlka (Hrušík, Huňady), rozhd. náj. Gašpar. Strely:  Vylúčenia: 4:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: M. Novák, J.Konc – Frimmel, Holomek.
Diváci: 3642.

Skalica: Petrík – P. Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešič, Mikéska, Hílek, Smetana – Petráš, Vereš, M. Romančík – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Halabrín, A. Kotzman.

Detva: Orčík – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Zorvan, Valjent, Jendroľ – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Török ml. – Říha, Srnka, Poliaček – Hrušík, Huňady, Videlka – F. Šedivý.

Dopisovateľ: Miroslav Minďáš, HK Skalica

Ohlasy po poslednom finálovom zápase (zdroj TV 213, prvaliga.sk a nasezahorie.sme.sk):

Miroslav Chudý (hlavný tréner Detvy): „Išli sme do Skalice s cieľom ukončiť sériu. Bol to veľmi náročný zápas, ale myslím si, že dosť zaujímavý. Aj keď mu možno chýbali góly, tak obe mužstvá hrali na doraz a to finále si zaslúžili. Mali sme lepší záver zápasu ako napríklad druhú tretinu. Chceli sme rozhodnúť, mali sme dva nájazdy na brankára, ale aj Skalica hrala veľmi dobre. Mala rýchly prechod do útočného pásma, prečísľovala nás s obrancami a mali sme trochu problémy. Bolo to o jednom góle, nedal ho nikto a rozhodovali nájazdy. Samozrejme, sme šťastní, že sme ich zvládli. Skalice je smutnejšia, no musím povedať, že nemá byť prečo. Za tú prácu, ktorú v priebehu roka urobila, sa nemôže hanbiť a bola nám veľmi dôstojným súperom. Myslím si, že tieto dve mužstvá ešte prehovoria aj v baráži. Medailu mám na krku, no sezóna sa nekončí. Čaká nás baráž a chceme sa na ňu čo najlepšie pripraviť. Chceme byť dôstojným súperom extraligovým mužstvám. O prípadnom postupe do extraligy sa rozhodne na ľade. Uvidíme, čo nám baráž prinesie. Pôjdeme krok po kroku, budeme sa snažiť hrať čo najlepšie a potešiť našich divákov.“

Róbert Ľupták (člen výkonného výboru SZĽH, generálny manažér Detvy): „Vyhrať ligu je výborný pocit. Myslím si, že to bolo naozaj dobré finále. Skalica išla pomalými krokmi a dotiahla to vysoko, až do finále. Blahoželám hráčom Skalice a tiež trénerovi Oremusovi za dobrý výkon. Na diaľku chcem poďakovať aj trénerovi Nemčekovi, ktorý na začiatku sezóny urobil s detvianskym tímom dobrú robotu. Potom nastúpil Miro Chudý, ktorý mužstvo viedol veľmi dobre a dostal ho tam, kde je. Chceme zabojovať o extraligu. Myslím si, že máme reálnu šancu do nej postúpiť. Určite sa o to pobijeme s našimi súpermi.“

Rastislav Gašpar (autor rozhodujúceho samostatného nájazdu Detvy): „Je to jeden z najdôležitejších gólov mojej kariéry. Síce trošku so šťastím, ale to patrí k hokeju. Som veľmi rád, že sme to ukončili dnes a môžeme sa tešiť a už myslieť pomaly na baráž. Cestou domov určite čo to popijeme, veď to sa patrí (úsmev) a určite to aspoň jeden, dva dni oslávime. Neviem, či máme v šatni prichystané šampanské, to sme nechali na vedúcich, o toto sme sa my nestarali.“

Filip Orčík (brankárska jednotka Detvy): „Pocity sú neskutočné. Je to rozdiel, keď človek chytá a vyhrá titul. Posledný zápas bol ťažký, boli to nervy až do samého konca. Môj náprotivok Roman Petrík chytal vynikajúco, ukázal, že chytať vie, predviedol neskutočné zákroky. Napokon sa šťastie naklonilo na našu stranu a dokázali sme to vyhrať. Oslavy sú už v plnom prúde, začali na ľade, pokračovali v kabíne, práve sme dovečerali a uvidíme, čo to bude za bašavel v autobuse po ceste domov. Najkrajší darček sme dostali od trénera – voľno od piatka do utorka, takže určite niekto bude ťahať šnúru prebdených nocí (úsmev). Ja sa teším, že po oslavách prídem domov a strávim čas s rodinou a priateľkou.“

Peter Oremus (hlavný tréner Skalice): „Protivník bol naozaj veľmi silný. V dvoch zápasoch sme sa mu vyrovnali. Rozhodol však počet gólov, my sme dali iba po jednom v každom dueli, čo je naozaj málo. Nemôžem chlapcom uprieť snahu, dnes nám možno chýbalo aj trošku šťastia a zajtra by bol ten zápas opäť iný. Ja môžem svojim chlapcom iba poďakovať, čo dosiahli v tejto sezóne, alebo možno ešte len dosiahnu. Detve, samozrejme, blahoželám. Sme vo finále, máme striebro. Z tohto pohľadu dosiahli chlapci určite maximum, pobili sa o titul. Že sme ho nevyhrali, tak to ma, prirodzene, mrzí. Pred play-off nikdy nemôžete povedať, kto bude robiť problémy, alebo nebude problémy. Ak sa od začiatku sezóny vytvorí skupina ľudí, ktorá pracuje od začiatku sezóny do konca spolu, vždy sa môže dostaviť nejaký úspech. My sme sa o to pričinili. Ja sa strašne teším, že tribúny sa tu po dlhých rokoch opäť zaplnili. Ja vám poviem len po športovej stránke, odreli sme všetky zápasy v play-off a sľubujem, že odrieme aj všetkých dvanásť zápasov v baráži. Skúsime nazbierať čo najviac bodov. Tak ako sme začínali pred sezónou, tak teraz budeme začínať ďalšiu časť. Kožu lacno nepredáme. Chlapci teraz dostanú dva dni voľna, týždňová prestávka nám určite pomôže“

Peter Horváth (obranný pilier Skalice): „Séria bola vyrovnaná až na prvý duel v Detve. Dva ďalšie súboje úplne vyrovnané. Šance boli na oboch stranách, ako na našej aj na strane Detvy. Škoda, že to tam dnes nepadalo viac. Mali sme na to, aby sme v treťom stretnutí zvíťazili a predĺžili sériu. Teraz máme týždeň na prípravu a tréningy. Do baráže pôjdeme s tým, aby sme uhrali čo najlepšie výsledky a čo najviac bodov.“

Kristián Kučera (autor jediného gólu Skalice v 3. finálovom zápase): „Treba povedať, že je škoda prvého zápasu, v ktorom bol súper lepší. Ďalšie dva zápasy už boli lepšie, dá sa povedať, že sme sa v sérii zlepšovali od zápasu k zápasu. Ak by sa hralo aj zajtra som presvedčený, že by sme už mali navrch my. Nedá sa nič robiť, škoda sa že sa nehralo ďalej predĺženie. Môj gól padol po dobrej spolupráci celého útoku. Vyrotovali sme sa, odstavili mi hráčov, ja som tam videl voľný priestor, brankár nevidel na puk, tak som ju presne zamieril a padlo to tam. Celú sériu sme doplácali na to, že sme dávali málo gólov napriek množstvu vypracovaných šancí, toto musíme do baráže zlepšiť, ak chceme byť úspešní. Teraz máme týždeň čas, voľný víkend na oddych a doliečenie zranení a chorôb, ktoré nás prenasledujú a od pondelka už plná príprava. Nemôžeme sa uspokojiť a prečo nezabojovať o postup, keď je tu tá možnosť.“