select * from news where id=393 .: HK SKALICA :.

Vyhrať 2. zápas sa nám nepodarilo. Stav série 2:0 pre Detvu

Detva po výbornom prvom zápase, kde od začiatku prevýšila súpera, nezačala tak aktívnej aj v druhom stretnutí. Hra bola vyrovnaná. Hostia nehrali zakríknute ako v pondelok. Domáci mohli ísť do vedenia v 5. minúte, ale to by museli využiť presilovku. V polovici prvej tretiny dostal dve minúty domáci Říha a keď mu končil trest, vystrelil Kučera, ktorého strelu Orčík neudržal a Pavešič puk poslal do siete. Následne si nedal Říha pozor a opäť vo vlastnom obrannom pásme zbytočne sekal. Hostia pohrozili aj v tejto početnej výhode. Orčík neudržal strelu Škápika, následne chcel puk doraziť Horváth, lenže hráč Skalice nestihol zasiahnuť puk a sekal po lapačke domáceho brankára. V následnej presilovke, ktorá prišla po skončení trestu pre Říhu, vyskúšal Petríka Šimon a Gachulinec mieril nepresne. V záverečných piatich minútach Mačkovič najprv trafil do korčule obrancu hostí a z detvianskych hráčov nikto nedokázal usmerniť  puk do brány. Na konci prvej tretiny ešte raz zakončoval Mačkovič, ale jeho strela skončila na betóne Petríka.

V druhej tretine Podpoľanci zvýšili aktivitu, lenže v bráne hostí doslova čaroval Petrík. Veľa práce mali aj rozhodcovia, keď až desať hráčov poslali na trestnú lavicu. Domáci sa vypracovali množstvo šancí, ale ani jedna neskončila v bráne. Na druhej strane hostia taktiež mohli zvýšiť svoje vedenie. Detvu podržal Orčík, ktorý aj napriek tomu, že mu puky vypadávali, dokázal situácie vyriešiť. Po druhej tretine bol stav nezmenený.

Do tretej časti nastúpili detvianske Medvede s odhodlaním otočiť stav zápasu. V 44. minúte sa podarilo Petrovi vyrovnať a začínalo sa odznova. V 47. minúte bol vylúčený Vereš a domácim sa podarilo po strele Gachulinca dostať do vedenia, keď Říha tečoval puk za Petríka. Skaličania ožili a snažili sa o vyrovnanie. Necelé dve minúty pred koncom a odvolali Petríka z brány. Žilka najprv cez celé ihrisko minul bránu, ale v poslednej minúte ten istý hráč po prihrávke Petra trafil prázdnu bránu a rozhodol. Detva tak vedie po dvoch zápasoch 2:0 a do Skalice ide s dvoma mečbalmi.

Miroslav Chudý (tréner HC 07 Orin Detva): „Dnes hrala Skalica presne to, čo včera, lenže my sme polovicu zápasu prespali a sami si to skomplikovali. Podali sme strašne slabý výkon a to sa nám nemôže stávať, nie to ešte vo finále. Trošku ma to mrzelo. Podstatné je ale, že sa nám podarilo otočiť stav a vedieme v sérii 2:0. Chlapcom som povedal po zápase, že každý nasledujúci duel do konca sezóny bude ťažší a ťažší. Pred poslednou tretinou som sa snažil hráčov vyhecovať a nabudiť, čo sa nám podarilo a stretnutie sme doviedli do víťazného konca.

Peter Oremus (tréner HK Skalica): „Dnes to bol z našej strany lepší výkon ako tomu bolo včera. Som veľmi rád, že sme sa zlepšili a dokázali si nahrať. Mrzí ma však, že za stavu 1:0 v náš prospech sme urobili školácku chybu pred našou bránou a súper to využil. Musíme hrať celých 60 minút, aby sme dokázali súpera ako je Detva poraziť. Prehrávame v sérii 0:2 a nič iné ako vyhrať trikrát po sebe nám nezostáva.“

HC 07 Orin Detva – HK Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)    Stav série: 2:0

Góly: 44. Petro (Říha, Gachulinec), 48. Říha (Gachulinec, Srnka), 59. Žilka (Petro) – 10. Pavešic (Kučera, Hluch). Strely: 38:27. Vylúčenia: 8:9. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Snášel, Mihaľov – Holienka, Stanzel. Diváci: 700.

Detva: Orčík – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Zorvan, Valjent, Jendroľ, Mačkovič – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Török ml. – Říha, Srnka, Poliaček – Hrušík, Huňady, Videlka.

Skalica: R. Petrík – P. Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Hílek, R. Vanek – Š. Petráš, Vereš, M. Romančík – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Krýdl, Halabrín.

Dopisovateľ: Marek Antalík, HC 07 Orin Detva